با بیست و شش روز رژیم گیاهی داروهای دیابت را به حداقل برسانید!

eltiamdiabetsclinic_01.jpg

با بیست و شش روز رژیم گیاهی داروهای دیابت را به حداقل برسانید!

به گزارش روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام یک تحقیق نشان داد با یک رژیم غذایی تقریبا گیاهی و برنامه ورزشی پس از 26 روز ، 21نفر از 23 بیمار مصرف کننده داروهای خوراکی و13 نفر از 17 بیمار تزریق کننده انسولین، توانستند تا داروهای خود را یه حداقل برسانند. 

در طول دو سه سال اخیر، بیشتر افراد مبتلا به دیابت که با همین رژیم غذایی معالجه شده بودند، بهبودی خود را دوباره بازیافتند. این تغییرات رژیمی، ساده اما عمیق و اثر بخش بوده اند.

همچنین در یک پژوهش که در سال2006 که توسط کمیته پزشکان طب پاسخگو با همکاری دانشگاه جورج واشینگتون و دانشگاه تورنتو انجام شد، مزایای یک رژیم غذایی سالم کاملا گیاهی که کم چرب و فراوری نشده (بی هیچگونه فرآورده های حیوانی) در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مورد بررسی قرار گرفت. در این نوع رژیم غذایی مقادیر سبزیجات، غلات، میوه ها و حبوبات نامحدود بود. گروه دنبال کننده رژیم غذایی کاملا گیاهی (وگان) با گروه دنبال کننده یک رژیم غذایی با چربی بالاتر و مقدار کنترل شده که بر اساس دستورالعمل های انجمن دیابت آمریکا(ADA) مقایسه گردید. نتایج این بررسی 22هفته ای، حیرت آور بود بود:

43 درصد از گروه رژیم غذایی کاملا گیاهی (وگان) و 26 درصد از گروه ADA داروهای دیابت خود را کاهش دادند. در میان کسانی که مقدار داروهایشان ثابت ماند، در گروه وگان هموگلوبینA1C شاخص بلند مدت کنترل گلوکز خون به اندازه 1.2 کاهش یافت که سه برابر تغییر در گروه ADA بود.  

گروه وگان، در مقایسه با  گروه ADA (حدود 5 کیلوگرم )، بطور میانگین حدود6کیلوگرم وزن کم کردند.در میان شرکت کنندگانی که داروهای پایین آورنده چربی خود را تغییر ندادند، گروه وگان در مقایسه با گروه ADA ، از کاهش های قابل ملاحظه تری در سطوح کلسترول کلی و LDL برخوردار بود.

 

پایان پیام 

روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام

با تشکر از کمیته پزشکان طب پاسخگو

: http://www.pcrm.org/factsheets


/ 0 نظر / 16 بازدید