برچسب هوشمند انسولین بدون نیاز به تزریق

برچسب هوشمند انسولین بدون نیاز به تزریق

به گزارش روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام پژوهشگران دانشگاه UCLA آمریکا با همکاری محققان دانشگاه MIT با هدف مدیریت قند بیماران مبتلا به دیابت یک برچسب انسولین هوشمند به اندازه ی یک سکه طراحی کردند که توانایی اندازه‌گیری قند خون را دارد و در صورت نیاز قادر است انسولین موردنیاز را به بدن آن‌ها تزریق کند. این محصول بدون نیاز به تزریق و سوراخ کردن نوک انگشت جهت اندازه گیری سطح گلوکز در خون هر دو کار را با هم انجام می دهد!

این برچسب روزانه باید تعویض شود.در این برچسب انسولین دخیره شده و با شبیه‌سازی عملکرد طبیعی پانکراس در صورت بالا رفتن قند خون شخص بیش از حد مجاز . که از راه میکروسوزن‌ها به بدن وی تزریق می‌گردد. 

پژوهشگران بر این باورند که با بهره گیری از این برچسب هوشمند دیگر مشکلاتی همچون هیپوگلیسمی (افت قند خون)به دلیل تزریق بیش از اندازه ی انسولین رخ نمی دهد و خطر مواردی همچون تب، کما یا حتی مرگ در فرد دیابتی به حداقل می رسد 

هم اکنون پژوهشگران ازاین برچسب بصورت آزمایشی با موش‌ها و خوک‌ها استفاده کرده اند که با توجه به نتیجه ی مثبت کسب شده و به زودی این برچسب هوشمند برای انسان نیز به کارگرفته می شود.


پایان پیام 

روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام


/ 0 نظر / 14 بازدید