کرفس: سبزی دوست داشتنی!

Celery_eltiam_clinic_diabet

کرفس: سبزی دوست داشتنی! 

به گزارش روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام کرفس سرشار از ویتامین های A و K، و همچنین فیبر است در، ۱۰۰ گرم کرفس فقط حدود ۱۶ کالری وجود دارد غذاهای صفر کالری غذاهایی با کالری بسیار پایین و مقادیر بالایی از مواد مغذی هستند. مصرف این غذاها کالری زیادتری می سوزاند، بنابراین احساس گرسنگی نمی کنید. کرفس دردسته ی کربوهیدرات های پیچیده قرار می گیرد از این رو از نظر مواد مغذی، غنی و دارای انواع ویتامین، املاح و آنتی اکسیدان ها می باشد. هر چه بیشتر بتوانید غذاهای کالری پایین را در رژیم غذایی خود بگنجانید در کاهش وزن وکنترل دیابت موفق تر خواهید بود . سبزیجات و میوه هایی که حاوی چربی ناچیزی هستند می توانند به صورت آزادانه مورد مصرف قرار گیرند. مصرف سبزی بخارپز و آب پز شده محدودیتی ندارد. کرفس، در دسته ی سبزی های پررنگ است که باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

کرفس دارای منیزیم است و کمبود این ماده موجب اشتیاق انسان به خوردن به قند و شیرینی می گردد.

کرفس به دلیل فیبر بالا وآنتی اکسیدان ها ، باعث کاهش وزن وکنترل قند دربیماران دیابتی می شود .بنابراین از مصرف کرفس درسالاد، خورشت کرفس ونوشیدن آب کرفس غفلت نکنید.بدیهی است که با نوشیدن آب کرفس ازعوارض بیماری مصون خواهبدبود.آب میوه وسبزی به آسانی سلول های بدن راشسته،رسوبات وسموم آنهارا که باعث تشدیدمرض قند می شوند،دفع خواهندکرد.                                       

دستور العمل تهیه ترکیب گیاهی کرفس برای دیابتی ها

300 گرم کرفس

6 عدد لیمو

طرز تهیه:

کرفس ها را شستشو و آن ها را رنده کرده و در یک ظرف لعابی بریزید. لیموها را فشارداده و آب آن را به ظرف اضافه کنید.درب ظرف را بسته و آن را دریک ظرف بزرگتر که از آب پر شده قرار دهید. سپس ظرف را بر روی حرارت قرار داده و صبر کنید آب به جوش آید، پس از به جوش آمدن آب دمای زیر آن را کم کنید وقتی که کرفس ها پخته شد ظرف را از روی حرارت برداشته و صبر کنید ظرف داخلی و خارجی خنک شود.

در مرحله بعد درب ظرف حاوی کرفس و لیمو را برداشته و آن را در یک ظرف شیشه ای دربسته ریخته و آن را در یخچال نگه داری کنید.

روش مصرف این ترکیب معجزه آسا:

یک قاشق غذاخوری از این مخلوط را نیم ساعت قبل از صبحانه و به مدت 2 ماه مصرف کنید پس از این مدت نتایج شگفت آوری در قندخون تان مشاهده می کنید.

منبع: healthyfoodteam

 

پایان پیام

روابط عمومی کلینیک تخصصی دیابت التیام/ 0 نظر / 15 بازدید